Eğitim gönüllüsünün vefatı Tanzanyalı bakanı ağlattı

Paylaşmak istediğiniz her şey
yigido
Eğitim gönüllüsünün vefatı Tanzanyalı bakanı ağlattı

Mesaj gönderen yigido » 02 Ara 2006 15:04

Tanzanya'da üniversite kurmak amacıyla çalışan işadamı Erkan Çağıl, geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybetti.

Gezi amaçlı olarak Tanzanya'ya giden Çağıl, ülke insanını sevince ailesini de getirerek yerleşmişti. 38 yaşındaki Çağıl, evli ve iki çocuk babasıydı. Başkent Darüsselam'da üniversite arsası bakarken trafik kazası geçiren ve 8 gün yoğun bakımda kalan Çağıl, pazartesi günü hayatını kaybetti. Erzurumlu hizmet gönüllüsü, vasiyeti gereği Tanzanya'daki Türk müteşebbislerce kurulan Feza Koleji arsasına defnedildi. Çağıl'ın cenaze namazına eski Cumhurbaşkanı Ali Hasan Mwinyi, Savunma Bakanı Cuma Kapuya ile 'siyah incilerim' dediği öğrenciler katıldı. Kapuya, gözyaşları içinde "Öyle bir dostu ki aramızdaki renk ayrımını tamamen bitirdi. O benim unutamayacağım öğretmenim oldu." dedi. Genç işadamı Tanzanya'da maden ocağı ve araba servisi açmıştı. Erkan Çağıl, Tanzanya insanına kendini adamış birisi olarak tanınıyordu. Bu özelliği nedeniyle yoğun bakımda iken ziyaretine çok sayıda Tanzanyalı devlet adamı da gelmişti.

medlan
Acemi Er
Acemi Er

Mesaj gönderen medlan » 02 Ara 2006 23:35

Allah'tan Rahmet, Resulünden Şefaat. (bizdenmde bir selavat ve bir Fatiha)
Rabbim sen ilet.

“Serbest Kürsü” sayfasına dön