Eşeğe altın takan başkan

Hayatın her alanında karşılatığımız garip olaylar
SEYDUNA
Yarbay
Yarbay
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Koç
Takım:Fenerbahçe
Eşeğe altın takan başkan

Mesaj gönderen SEYDUNA » 09 Eyl 2008 12:48

Aksaray’ın Eskil ilçesi Belediye Başkanı Şerafettin Meral, eşeğe altın takması, halkla birlikte sokaklarda ayakkabısız yürümesi ve makam odasının kapısını sökmesiyle adından söz ettiriyor

Resim

‘NASIL DAHA YARARLI OLURUM’ • Yaklaşık dokuz yıldır Eskil’in belediye başkanı olan Şerafettin Meral, başkanlığı döneminde birçok ilginç uygulamaya imza attı. İlçeye bugüne kadar su taşıyan eşeği altın takarak emekliye ayıran başkan Meral, caddelere parke döşettikten sonra halkla birlikte sokaklarda ayakkabısız yürüdü. Halkın kendisine daha kolay ulaşabilmesi için makam odasının kapısını söktüren Meral, çok sayıda ilginç icraat yaptı. Başkanlığı döneminde her zaman, “Halka nasıl daha fazla yararlı olunabilir?’’ düşüncesiyle hareket ettiğini ifade eden Meral, “Önce halkın güvenini kazandım. Bunun için ilçeye gözüm gibi baktım. Hep çalıştım, hiç durmadım, ilklere imza attım. İlçemizin adından sıkça söz ettirmeye başladım’’ dedi.
Bugüne kadar birçok ilginç uygulamaya imza attığını ifade eden Meral, 1994 yılında başkan seçildikten hemen sonra makam kapısını, belediyenin halkın yeri olduğunu gösterebilmek adına 35 günlüğüne söktüğünü, uygulama amacına ulaştıktan sonra kapıyı tekrar taktırdığını belirtti. Başkanlığı dönemi öncesi ilçede su problemi olduğunu belirten Meral, “Halk, sağlıklı olmayan kuyudan çıkartılan suyu içmek zorunda kalıyordu. Suları da eşekle evlerine taşıyorlardı. Yaptığımız uzun uğraşlar sonunda kaliteli suyu ilçemize getirdik. Bugüne kadar evlere su taşıyan eşekleri de altın takarak ödüllendirdim’’ dedi.
İlçede kanalizasyon çalışmaları ve parke taşı döşeme çalışmalarını tamamladıklarını vurgulayan Meral şunları kaydetti: “İlçede daha önce çizmelerle dolaşılıyordu. Memurlara da özel olarak çizme almıştım, kışın giyiyorlardı. Yaz başlangıcında ise tekrar belediyemize çizmeleri veriyorlardı. Ben yollara parke taşı döşeme çalışmasından önce, ilçede herkesi ayakkabısız yürüteceğime söz vermiştim. Çalışma tamamlandığında ben de dahil birçok kişi ilçede ayakkabısız yürüdük. Ben çalışıyorum, icraatlarımı da bu tür etkinliklerle renklendiriyorum.’’

sinan
Yüzbaşı
Yüzbaşı

Re: Eşeğe altın takan başkan

Mesaj gönderen sinan » 10 Eyl 2008 23:49

helal olsun... işte türkiye böyleleriyle gurur duysun....
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Burç:Kova
Takım:Galatasaray

Mesaj gönderen Siyabend » 10 Eyl 2008 23:55

Böyle insanların baışımız üzerinde yeri var..
Ehmede_Omeri
Banned
Banned
Ruh Hali:Kızgın
Burç:Terazi
Takım:Galatasaray

Mesaj gönderen Ehmede_Omeri » 11 Eyl 2008 00:09

ulan bizdeki kör talihe bak beş para etmez karıyı başkan diye oturturlar koltuğa durmadan yer içerler her türlü ibneliği yaparlar bak ya ben böyle şansın taa bilmem napim helal olsun vallahi billahi canı gönülden tebrik ediyorum allah bizim vatandaşlarada akıl fikir versin versinki insan gibi yaşamayı öğrensinler binlerce okumuş kültürlü bilgili insan var aklı başında yaşını almış bilgili adamlar var türkçe konuşamayan bizleri her halikarda rezil eden bi kadına veriyorlar ya oyları ona yanarım ahh ahhh ne diyim.
beyaz
Yarbay
Yarbay
Burç:Boğa
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen beyaz » 08 Eki 2008 21:03

bravooo :artiii

“Garip Mevzular” sayfasına dön