''CHP Faşist Bir Parti Oldu Artık''

Ünlülerle yapılmış röportajlar
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
''CHP Faşist Bir Parti Oldu Artık''

Mesaj gönderen Siyabend » 11 Tem 2007 22:24

Türk Sanat Müziği albümü 'Sek'i yeni yayımlayan Şevval Sam, Aktüel dergisine yaptığı politik açıklamalarda 22 Temmuz seçimlerinde vereceği oyun rengini açıkladı..

Resim

* Herkes Karadeniz şarkıları albümü beklerken Klasik Türk Müziği söylediniz. Karadeniz dizisinden sonra insanlar benden bir Karadeniz albümü bekledi. Karadeniz albümü yapsaydım bu çok popülist bir tavır olurdu.

* Nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Promosyon yapmamamıza rağmen çok satıyor. İnsanlar ilk önce internetten indiriyor sonra beğenirse albüm alıyor. Artık müzisyenlerin de işi zor. BABAMIN BABASI KÜRT

* İzleyici sizi Karadenizli olarak tanıdı. Peki siz Karadenizli misiniz?
Doğma büyüme İstanbulluyum. Babamın babası Kürt, anne tarafı Selanikli. İzleyici beni Karadenizli biri gibi gördü ama sevdiği Karadenizliliğim değildi sadece. O dizi bir Romeo Juliet hikâyesiydi.

* Sanatçılar genelde politik tercihlerini açıklamaz. Sizin politik bir tercihiniz var mı?

Bağımsız milletvekili adayı Baskın Oran'ı destekliyorum. Ufuk Uras'ı da destekliyorum bu anlamda. En büyük açmazımız, böyle insanların Meclis'te olmaması. Artık çok fazla seçeneğimiz yok. CHP'nin son derece faşist bir parti olduğunu düşünüyorum artık.

* Bütün partiler aynı şeyleri söylüyor gibi mi geliyor?

Mesela AKP, besmeleyle başlıyorsa bu onların gerçeği ve ben bunu biliyorum. Bana dürüst bir yaklaşım olarak görünüyor. Ama CHP besmeleyle başlayınca o zaman burada bir oyun var demeye başlıyorsunuz. İşin kötüsü CHP'nin aydınları, memleketini seven, sahip olduğu cumhuriyeti seven ve kaybetmek istemeyen insanları kandırıyor olması. İşin en kötü tarafı aslında bu.

* Muhalif kimliğinizi işinize de yansıtacak mısınız? Politik bir filmde oynamak ister misiniz?
İstemez olur muyum! Senaryodan az çok anlarım. Başka bir gözle tamamen güdümsüz ve içgüdülerimle okurum senaryoyu. Arka sayfayı hemen çeviriyorsam o senaryoda akıcılık vardır. Uykum geliyorsa bırakırım. Türkiye'nin siyasi bir dönemini anlatan bir proje var kafamda.

Heval
Yarbay
Yarbay
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Terazi
Takım:Galatasaray

Re: ''CHP faşist bir parti oldu artık''

Mesaj gönderen Heval » 14 Tem 2007 14:10

bu kızı niye bu kadar çok sevdiğimi daha iyi anlıyorum şimdi...

özellikle chp yle ilgili yorumları hoşuma gitti :alkis
beyazgül
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Yay

Re: ''CHP faşist bir parti oldu artık''

Mesaj gönderen beyazgül » 12 Şub 2008 23:29

gerçekten güzel yorumlardı tebriklerr :alkis

En son Siyabend tarafından 12 Şub 2008 23:29 tarihinde darbelendi.

“Röportajlar” sayfasına dön