Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na tazminat davası açtı

Gündemdeki olaylar,tartışmalar
Cevapla
.:LaHuTi:.
Yönetici
Yönetici
Mesajlar:1226
Kayıt:11 Haz 2008 15:08
Ruh Hali:Yorgun
Cinsiyet:Kadın
Burç:Başak
Takım:Fenerbahçe
Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na tazminat davası açtı

Mesaj gönderen .:LaHuTi:. » 26 Nis 2011 18:04

24 Nisan'da gerçekleştirdiği Samsun ve Batman mitinglerindeki sözleri için, Kılıçdaroğlu'dan tazminat istedi

Resim

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 24 Nisan'da Samsun ve Batman'da yaptığı mitinglerde kullandığı ifadelerle kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine 40 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Başbakan Erdoğan'ın avukatları Fatih Şahin ve Muammer Cemaloğlu'nun açtığı davanın dilekçesinde, Kılıçdaroğlu'nun 24 Nisanda Samsun ve Batman'da mitingler yaptığı hatırlatıldı.

Kılıçdaroğlu'nun miting konuşmalarından bazı bölümlere yer verilen dava dilekçesinde, Kılıçdaroğlu'nun Samsun mitinginde Başbakan Erdoğan'a hitaben, ''Senin yürüttüğün paranın yarısını tasarruf etsek zaten memleket güllük gülistanlık olacak'' dediği, Batman mitinginde de benzer bir cümle sarf ettiği belirtildi.

''Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Erdoğan'ı küçük düşürmek, halkın kin ve nefretine maruz bırakmak amacıyla açıklamalar yaptığı'' kaydedilen dilekçede, Kılıçdaroğlu'nun eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığı, Erdoğan'ın kişilik haklarına ve değerlerine karşı ağır saldırıda bulunduğu ifade edildi.

''Bu dil, siyasi eleştiri sınırını da aşacak düzeydedir. Bu söz ve değerlendirmeler bir siyasetçinin diğer bir siyasetçi için söyleyeceği sözler olarak kabul edilemez'' denilen dilekçede, Kılıçdaroğlu'nun her bir konuşması için 20 bin lira olmak üzere, toplam 40 bin lira manevi tazminatı Başbakan Erdoğan'a ödemesi talep edildi.

Habertürk


Cevapla

“Gündem & Haberler” sayfasına dön